Pozvánka na setkání Europe in Action 2017: O mých vztazích a přátelství

Zúčastněte se jedinečného evropského setkání na Konferenci Europe in Action (Evropa v akci) 2017, které se koná v České republice po 12 letech. Budete mít možnost si vyslechnout zajímavé informace, podněty, příběhy a inspirace, které se vztahují k tématu důležitému pro každého člověka: „O mých vztazích a přátelství“. Můžete také sdílet vlastní zkušenosti prostřednictvím diskuzí se skupinou lidí, kteří řeší stejnou otázku – jak dát prostor člověku s mentálním postižením pro soukromí a intimní život, který vede ke zdravému rozvoji osobnosti a k uspokojení  jedné ze životních potřeb každého člověka – být milován a také mít někoho „pro sebe“ – partnera, kamaráda, přítele.

Na konferenci promluví jako řečník například ředitelka německé národní organizace Lebenshilfe (člen Inclusion Europe) Jeanne Nicklas-Faust, která je lékařkou a zároveň matkou dospělé dcery s mentálním postižením.

Juultje Holla má bohaté zkušenosti ze Skotska a z Nizozemí, kde se snaží změnit způsob myšlení o lidech s mentálním postižením. Má velké zkušenosti se začleňováním lidí s mentálním postižením do běžného života.

Za české mluvčí můžeme nabídnout např. zkušenosti Petra Eisnera, který dlouhodobě pracuje s lidmi s mentálním postižením, s jejich rodiči, ale také s pracovníky sociálních služeb jako odborník na vztahy a sexualitu.

O osobní zkušenosti s překonáváním překážek na cestě k plnohodnotnému životu se s Vámi podělí také Senada Halilčević, sebeobhájkyně z Chorvatska.

Program konference, průběžně doplňovaný a aktualizovaný zde:

http://europeinaction.org/category/program/?lang=cs

Registrovat na konferenci se můžete zde:

http://europeinaction.org/category/prihlaste-se/?lang=cs

Podívejte se, zaregistrujte se a přijďte si promluvit s lidmi z Anglie, Francie, Chorvatska, Španělska, České Republiky, Německa a dalších zemí.

Těšíme se na Vaši účast a spolupráci při formování nových cest a možností.

 

Camille Latimier

Ředitelka

 

Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v České republice, z. s.

Inclusion Czech Republic

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel