Pozvánky a oznámení

Pozvánka na 7. ročník výstavy ŽIVOT BEZ BARIÉR

Jak aktivně strávit důchodový věk? Jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby? Jaké změny a úpravy vyžaduje zdravotní omezení? Potřebujete poradit s úpravou bytu? S výběrem kompenzačních pomůcek, vozíčků nebo úpravou vozidla? 

 

Již 7. ročník výstavy se uskuteční ve dnech 9. až 11. listopadu 2018 na výstavišti Černou louka v Ostravě. Výstava je zaměřená na osoby s handicapem a seniory. Jejím cílem je pomoci lidem s různými druhy handicapů, a to jak zdravotními, tak společenskými a přispět tak ke zlepšení života a integrace do společnosti ve všech sférách jejich činnosti. 

Na výstavě najdete pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy vozidel, úpravy bydlení, možnosti trávení volného času a cestování, protetické, ortopedické a kompenzační pomůcky, nejrůznější elektrické invalidní vozíky a skútry. 

Představí se řada sdružení, nadačních fondů a neziskových organizací, které nabídnou nejrůznější produkty a služby. 

Život bez bariér se letos bude opět věnovat celiakům a odborníci poradí, jak s celiakií žít. Chybět nebudou ani poradny pro handicapované a pro seniory, a také aktuálně nabízené pracovní pozice pro znevýhodněné občany v Moravskoslezském kraji. V neposlední řadě mohou návštěvníci shlédnout expozice chráněných dílen spojené s prodejem jejich výrobků.

Připraven je bohatý doprovodný program na pódiu. V pátek bude probíhat od 9.30 do 11.00 hodin autorské čtení z knihy Paměť Ostravy. Návštěvníci budou moct zhlédnout ukázky výcviku vodících a asistenčních psů a taneční vystoupení seniorů.

Své obrazy na výstavě vystaví Nakladatelství tělesně postižených malířů malujících ústy a nohama (UMÚN).

Výstava bude probíhat současně s výstavou s názvem KREATIV, která nabídne nepřeberné množství workshopů, korálků, látek a materiálů a pomůcek pro tvoření. 

Záštitu nad výstavou převzal ministr zdravotnictví České republiky, pan Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR pan Mgr. Václav Krása, primátor statutárního města Ostravy, pan Ing. Tomáš Macura, MBA a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, pan Jiří Navrátil, MBA. 

 

Pozvánka na konferenci ZDRAVOTNÍ POSTIŽENÍ V KONTEXTU SOCIÁLNÍ PRÁCE

Katedra křesťanské sociální práce Cyrilometodějské teologické fakulty

Univerzity Palackého v Olomouci společně s

Asociací poraden pro osoby se zdravotním postižením ČR a InternetPoradnou.cz v Olomouci

 

navazuje na loňskou odbornou konferenci „Sociální práce z pohledu lidí se zdravotním postižením“ a zve Vás na její II. ročník s názvem

 

„ZDRAVOTNÍ POSTIŽENÍ V KONTEXTU SOCIÁLNÍ PRÁCE“

Konference bude tematicky zaměřena zejména na neformální péči, poradenství, rodinnou politiku

a dobrovolnictví.

Nad konferenci převzal záštitu děkan CMTF UP prof. Ing. Mgr. et Mgr. Peter Tavel, Ph.D. 

Konference se koná:

v pátek 20. října 2018 od 9.00 h. do 15.00 h.

v AULE CMTF UP, Univerzitní ul. 22 v Olomouci.

Rádi bychom, aby se konference stala místem setkávání a sdílení oborové teorie a praxe, resp. prostorem pro výměnu názorů, poznatků a zkušeností mezi akademiky, praktiky a studenty, tedy mezi všemi, kteří se sociální práci a službám věnují. Proto bude součástí konference i prezentace bakalářských a diplomových prací, v oborové souvislosti orientovaných na zdravotní postižení, osoby s postižením a jejich blízké. 

 

Účast na konferenci je bezplatná[3]. 

 

Informace: e-mailem s předmětem: „konference ZPKSP“ na adresu:  

Přihlášení: Vyplněním on-line přihlášky zde:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc6IPiWHL36KQWwVw8GaP7kMtX67mZ7t8B0zGcw775WkBypog/viewform?c=0&w=1 průběžně, nejpozději však do 5. 10. 2018. 

 

 

Těšíme se na Vaši aktivní účast i na přátelské a profesně podnětné setkání s Vámi!

 

Doc. PaedDr. Tatiana Matulayová, PhD.                                  PhDr. et Mgr. Libor Novosád, PhD.

vedoucí KKS CMTF UPOL                                            za organizační tým KKS CMTF UPOL 

Pozvánka na konferenci Den bez bariér

Přednáškový den (nejen) pro odbornou veřejnost věnovaný problematice odstraňování bariér ve veřejném prostoru – zkušení konzultanti z řad neziskových organizací i veřejné správy zodpoví všechny Vaše otázky!

V průběhu celého programu je možné vyzkoušet „na vlastní kůži“ pohyb na invalidním vozíku a s pomocí bílé hole, odborníci z Pražské organizace vozíčkářů a Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých v ČR jsou připraveni Vám poradit s Vašimi konkrétními projekty.

Načerpejte aktuální informace o dotačních programech a navažte kontakty při dobré kávě! Účast na kterékoliv části programu je zdarma.

 •  Program konference (PDF)
 • Podrobnosti

  Datum: 18. září 2018 Čas: 9:00 – 17:00 Cena: VSTUP ZDARMA

  Adresa:

  CAMP – Centrum architektury a městského plánování Areál Emauzského kláštera Vyšehradská 51, 120 00 Praha 2
   
  Více článků...
  GIVT_banner_full

   Děkujeme:

  Asekol Nakladatelství ÚMUN

  VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel