Informace č.: 21 - 2017 (EET a osoby se zdravotním postižením)

Vážení přátelé,

dnes se na serveru novinky.cz objevil článek o tom, že EET ohrožuje podnikatele se zrakovým postižením. EET pokladny totiž nepočítají s nevidomými podnikateli, protože nejsou pro ně technicky uzpůsobené. V článku, na nějž Vám posílám odkaz http://www.novinky.cz/ekonomika/430745-eet-ohrozuje-podnikatele-se-zrakovym-postizenim-pokladny-nepocitaji-s-nevidomymi.html, se píše o tom, že na tento problém upozornila organizace Kafira, která provozuje masážní služby a zaměstnává nevidomé maséry.

NRZP ČR o tomto problému ví již dlouho. V srpnu 2016 jsme podali dotaz na ředitelství finanční správy, a to prostřednictvím jejich kontaktního formuláře, který je určen pro dotazy na elektronickou evidenci tržeb. Bohužel, systém nám vůbec neodpověděl. Vzhledem k tomu, že od dnešního dne začíná druhá fáze registračních pokladen EET, oslovili jsme 27. 2. 2017 přímo ministra financí Andreje Babiše. Zatím jsme neobdrželi žádnou reakci.

Vážení přátelé, pokud zjistíte jako osoby se zdravotním postižením, v rámci své podnikatelské aktivity, že Vám systém EET neumožňuje další podnikání právě z důvodu zdravotního postižení, prosíme, abyste se co nejdříve obrátili na NRZP ČR. Chceme tento problém s Ministerstvem financí řešit. Poznatky sdělte na adresu .

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

logo_opz

 
GIVT_banner_full

 Děkujeme:

Asekol Nakladatelství ÚMUN

VVZPO logo_PTAS Metropolitní univerzita Praha logo_opel